Academic League of Games, w skrócie ALoG, stało się swego czasu jedną z czołowych marek akademickiego esportu w Polsce. Dzięki ciężkiej pracy studentów i wielu rozmowom z władzami uczelni można mówić już o tym, że wizerunek esportu ulega zmianie.

O Academic League of Games, czyli oddolnej inicjatywie studenckiej, opowiedział Damian Karolewski – inicjator akademickiej ligi esportowej. Twórca ALoG podzielił się historią powstania projektu, jego ewolucją, a także trudnościami związanymi z realizacją dużego, ogólnopolskiego projektu realizowanego bez dużych nakładów finansowych.

We współpracy z wieloma polskimi szkołami wyższymi tworzymy ligi, w których partycypują studenci z całej Polski. Podczas pierwszej edycji ligi (po pilotażowej) uczestnicy będą toczyć wirtualne boje w realiach CS-a, LoL-a i HS-a. Plany projektu sięgają jednak dalej, niż samo prowadzenie rozgrywek, chociaż wszystkie zmierzają w podobnym kierunku. ALoG chce popularyzować sport elektroniczny w środowisku akademickim, cierpliwie edukować i podnosić poziom profesjonalizmu w obszarach naszych działań. Za to wszystko (a nawet więcej) odpowiada zgrana paczka studenciaków. Głównie z Warszawy, jednak ALOG szybko eskaluje i nasze szeregi zaczynają już zasilać osoby ze wszystkich zakątków Polski.

Jeżeli jesteście ciekawi co w ALoGu piszczy – zachęcamy do zapoznania się z małym wywiadem!

Po więcej szczegółów zapraszamy w linku poniżej:

https://m.sportowefakty.wp.pl/esport/808318/academic-league-of-games-oddolna-inicjatywa-esportowej-ligi-akademickiej

Zapraszamy jednocześnie do sprawdzenia oficjalnej strony Academic League of Games

Strona główna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *